Kategorie
 
Bible - Pavlíkův studijní překlad

Bible - Pavlíkův studijní překlad

Miloš Pavlík
Cena: 280 Kč
na cestě
Množství:  
Autor: Miloš Pavlík
ISBN: 978-80-88039-00-6
Vydavatel: KVARTUS
Model: KMA-0071
 

Čtenářům a především studentům Písma se tímto dostává do rukou vydání BIBLE, které jim umožní nahlédnout do příběhů a poselství této knihy jinak a hlouběji, než to dosud bylo možné.

V čem je překlad výjimečný?
Překladateli se podařilo vytvořit téměř přesný otisk původních biblických jazyků do češtiny a slovenštiny. Netradičním přístupem zachovává i v přeloženém textu důrazy a tajemství originálu, které se jiným překladatelům ve snaze o literární krásu někdy ztratily.
​Bohaté poznámky
Překlad je doplněn mimořádně bohatým a rozsáhlým poznámkovým aparátem, který obohatí zkušené odborníky i naprosté laiky. Nezabývá se teologií, ale upřesňuje význam jednotlivých slov i frází v kontextu celého Písma.
Zajímavostí je obálka
Tu navrhla vnučka Miloše Pavlíka – Eva Pavlíková. Za podklad použila původní „kopíráky“ svého dědečka, které používal na počátku práce na překladu v 80. letech. Tehdy překládal na obyčejném psacím stroji a vytvářel si několik kopií, aby o dílo nepřišel při prohlídkách StB.

Za tímto překladem je hluboký příběh člověka, který přijal povolání a také je skutečně dokončil.
​Miloš Pavlík si prý již asi tři roky před odchodem do důchodu na čtverečkovaném papíře odškrtával dny zbývající do penze a tedy do zahájení svého překladatelského díla. Ve věku šedesáti let v roce 1982 zahájil svoji 27 let trvající práci. Nejdříve psal překlad na obyčejném psacím stroji. Používal několik kopíráků, aby mohl výsledky své práce chránit na různých místech před komunistickými prohlídkami. Jednotlivé kopie z bezpečnostních důvodů označoval jmény svých dětí, aby nemohl být nařknut z rozšiřování nepovolených materiálů. V druhé polovině osmdesátých let dostal darem ze zahraničí první počítač ATARI, poté běžný počítač PC. Podle syna Rostislava mu bylo dáno shora, aby práci dokončil. Bylo mu 87 let, dokončené dílo svěřil Rostislavovi s prosbou, aby se postaral o jeho knižní vydání. Za necelé dva měsíce po dokončení překladu odešel k Pánu.

Rok vydání: 2014  (1. vydání)
Formát: 128 x 194 x 43,
vazba měkká, 1744 stran, 47 tisíc jednotlivých poznámek a odkazů

Začti se - obchod s knihami © 2022