Kategorie
 
Přísloví - Moudrost a její hostina

Přísloví - Moudrost a její hostina

Daniel Raus
Cena: 275 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Daniel Raus
ISBN: 978-80-8156-085-9
Vydavatel: ...
Model: KND-0314
 

Jak má člověk žít? Co je správné a co je dobré? Co je naopak hloupé a škodlivé? Co vede k úspěchu a bohatství? Co končí nouzí a katastrofou? Tyto a další otázky si klade biblická kniha Přísloví. A nabízí pádné odpovědi v podobě bezpočtu pořekadel, příměrů a obrazů ze života. 
Ať už byly jednotlivé části kdysi sepsány jako sbírky citátů nebo jako didaktický materiál sloužící k výuce, konečný soubor je velkolepou výpovědí o životě a hodnotách starověké společnosti. Ukazuje, že mnoho tehdejších problémů má nadčasovou povahu, že způsob života se sice v dějinách výrazně mění, ale charakter člověka zůstává stejný.  Kniha řeší otázky zločinu, sexu, lásky k penězům či alkoholu, vztahy rodičů a dětí nebo učitelů a žáků, způsob vlády, problémy podnikání nebo chudoby. Tvrdí, že myšlenky a činy člověka mají vždy svoje důsledky. Že  pouť bez duchovního kompasu se mění v bloudění. Že nečestnému jednání je třeba se bránit. 
Do všeho pak vstupuje personifikovaná Moudrost, noblesní dáma, jež vyniká krásou, půvabem a ušlechtilostí. Kdo si ji oblíbí, získá odměnu v podobě šťastného života. A taky pozvánku na úžasnou hostinu, kterou paní Moudrost právě pořádá.

Rok vydání: 2016 (1. vyd), Porta libri
Formát: 155 x 205 mm, vazba pevná, 182 stran

Začti se - obchod s knihami © 2022