Kategorie
 
Brány Siónu + Dcera Siónská + Návrat na Sión + Světlo na Siónu (ant)

Brány Siónu + Dcera Siónská + Návrat na Sión + Světlo na Siónu (ant)

B. Thoene
Cena: 1 062 Kč 760 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: B. Thoene
ISBN: 80-7112-076-6, 80-7112-084-7, 80-7112-091-X, 80-902693-6-2
Vydavatel: Křesťanský život
Model: KMA-sadaAM
 

Stav: knihy jsou pěkné, téměř nové, nebo jen nepatrně opotřebené

Brány Siónu 
Tato kniha je 1. části románové ságy nazvané Kronika Siónu. Je to skvělý román o nezkrotné odvaze a naději, která povstala z popela holokaustu. Zobrazuje obrovské utrpení židovského národa, který se právě vzpamatovává z následků druhé světové války a zmítá se uprostřed vnějších i vnitřních tlaků, které jsou ještě dnes hnací silou konfliktů a sporů na Stř. východě.

Dcera Siónská
Izraelský národ bojuje o přežití. Je to boj na život a na smrt. Stejně těžký je i Ráchelin soukromý zápas... ​Pokračování románu "Brány Sionu" nám přibližuje obtížnou cestu Židů za svým domovem. Po druhé světové válce je žádný stát nechtěl přijmout. V cestě do Palestiny jim bránila britská armáda. Na půdě OSN však dochází k rozhodnutí, že se Palestina rozdělí na židovskou a palestinskou část a přejdou pod správu svých obyvatel. Palestinci se vyzbrojovali a čekali na chvíli, kdy Palestinu opustí poslední britský voják, aby zahnali Židy do moře. Na této obecné rovině se dál rozvíjí příběh Rebeky, dcery jednoho z jeruzalémských rabínů. Unikla koncentračnímu táboru, ale jeho stín ji dostihl i v Jeruzalémě, kde se setkává s jedním z bývalých dozorců.
Rok vydání: 2002 Křesť.život Formát: 130 × 200 mm, vazba měkká, 360 stran

Návrat na Sión
Třetí díl řady Kroniky Siónu líčí poslední měsíc britské okupace Palestiny. Splní se sliby izraelskému národu? Čekají vás opět hodiny napínavého čtení, které vám přiblíží nelehké začátky Izraelského národa.
​Rok vydání: 2003 Křesť.život ​Formát: 130 × 200 mm, vazba měkká, 394 stran

Světlo na Siónu
Čtvrté pokračování Kroniky Siónu nás tentokrát přivádí do roku 1948, pouhých šest týdnů před evakuací Britů z Izraele. Zdá se, že sen o znovuzrození židovského státu je odsouzen k zániku. Moše riskuje život ve snaze umožnit zásobování vyhladovělých obyvatel Jeruzaléma. David a Ellie hledají ve Středozemním moři loď se zbraněmi pro muslimské bojovníky a Ráchelino mateřské srdce se trápí nad dítětem sužovaným horečkou...
Rok vydání: 2003 Křesť.život Formát: 130 × 200 mm, vazba měkká, 466 stran

Začti se - obchod s knihami © 2023