Kategorie
 
Bůh na lavici obžalovaných + Sloni a kapradí + Zaskočen radostí

Bůh na lavici obžalovaných + Sloni a kapradí + Zaskočen radostí

C. S. Lewis
Cena: 600 Kč 450 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: C. S. Lewis
ISBN: 978-80-7255-256-6
Vydavatel: Návrat domů
Model: sada-lewis
 
Bůh na lavici obžalovaných + Sloni a kapradí + Zaskočen radostí

Bůh na lavici obžalovaných - nová
- cena samostatně 230 Kč 

Starověký člověk přistupoval k Bohu (či dokonce k bohům) tak, jako obviněný předstupuje před soudce. Pro moderního člověka se role obrátily. On je soudcem; Bůh je na lavici obžalovaných. Je docela shovívavým soudcem; může-li Bůh rozumně zdůvodnit, že je Bohem, který dovoluje válku, chudobu a nemoci, je připraven tomu naslouchat. Soud může dokonce skončit tím, že Bůh je zproštěn viny. Důležité je však to, že člověk zastává roli soudce a Bůh se ocitl na lavici obžalovaných.
Rok vydání: 2012 (2. vydání) Návrat domů  ​Formát: 110 x 180 mm, vazba pevná, 114 stran

-----------

Sloni a kapradí - nová s malým poškozením (drobně poškrabaný hřbet) 
- cena samostatně - sleva
(původně: 175 Kč) 150 Kč 

Sbírka esejů, která přináší Lewisův originální pohled na otázky spojené s krizí autority, možností styku s mimozemským životem, apokalyptickou vizí poslední noci světa, smyslem studia v době války, účinností křesťanské modlitby či podstatou a důležitostí odpuštění v lidském životě. Lewis je obecně znám jako obhájce pravověrného křesťanství. ​V těchto osmi esejích se projevuje jako energický pisatel a mistr anglicky psané prózy týkající se náboženského myšlení a křesťanské praxe. Žádná část této knihy však není abstraktní či suchou teologickou prací. Lewis byl nesmírně nadaným laikem, a proto tolik laiků na jeho dílo reaguje.
Rok vydání: 2015 (2. vydání) Formát: 110 x 180 mm, vazba pevná, 114 stran

---------​

Zaskočen radostí - nová se zažloutlou ořízkou
​- cena samostatně 220 Kč 

Autobiografická kniha C. S. Lewise Zaskočen Radostí patří k nejlepším dílům tohoto světoznámého autora. Lewis píše o své životní cestě s pokorou, s humorem a s nenapodobitelným uměním vypravěče. Je to napínavý příběh jednoho z nejvzdělanějších lidí dvacátého století, příběh, který si hned v první kapitole získá čtenáře svým neodolatelným kouzlem. Inspirující a lidsky přesvědčivý životopis autora fantastického světa Narnie a blízkého přítele J. R. R. Tolkiena popisuje Lewisův život od raného dětství až po jeho příklon ke křesťanství ve třiatřiceti letech.
Rok vydání: 2006 Formát: A5, vazba pevná, 199 stran

Začti se - obchod s knihami © 2023