Kategorie
 
David Baron, kníže v Izraeli

David Baron, kníže v Izraeli

Ronnie McCarten
Cena: 79 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Ronnie McCarten
ISBN: 978-80-86509-45-7
Vydavatel: A-alef
Model: KMA-Z
 

V této brožure autor vypráví o životě a práci židovského misionáře, Davida Barona. Napsal ji proto, aby se dnešní mladá generace dozvěděla o člověku, který přinášel Židům dobrou zvěst o Mesiáši, a také o jeho veliké službě Hospodinu.

David Baron se narodil židovským rodičům v polské části Ruska. Byl neobyčejně schopným člověkem, po studiích se stal rabínem. Jako dvacetiletý v roce 1875 v Anglii přijal Mesiáše Ježíše jako svého Spasitele, a od té doby až do své smrti v roce 1926 zvěstoval o Pánu Ježíši zejména Židům. Zúčastnil se také prvního sionistického kongresu v Basileji a byl blízkým přítelem Theodora Herzla. Když ho začali osočovat pro jeho víru v Mesiáše, sestoupil Herzl z pódia a sedl si vedle Davida na znamení přátelství a solidarity. Díky tomuto projevu úcty a uznání se zanedlouho stal David velkým světlem svého vlastního národa.

Autor napsal: „Modlím se, aby četba tohoto znamenitého příběhu vložila do srdcí těch, kteří jej budou číst, novou a hlubokou lásku k židovskému národu. Věřím, že požehnání při četbě tohoto příběhu bude stejné, jaké jsem přijal při jeho sepisování. Hospodin je stejný dnes jako v době, kdy David Baron žil. Hospodin se ve své veliké milosti dal Davidu Baronovi poznat a i dnes hledá ve své nesmírné lásce ztracené ovce z domu izraelského.“

Autor: Ronnie McCarten A5, 64 stran, měkká vazba

Začti se - obchod s knihami © 2023