Kategorie
 
Formování spirituality v listu Římanům

Formování spirituality v listu Římanům

Jiří Beneš
Cena: 290 Kč
Není skladem
Množství:  
Autor: Jiří Beneš
ISBN: 978-80-7255-457-7
Vydavatel: Návrat domů
Model: KND
 
Formování spirituality v listu Římanům Formování spirituality v listu Římanům Formování spirituality v listu Římanům Formování spirituality v listu Římanům Formování spirituality v listu Římanům

Tato publikace je dílem známého a uznávaného starozákoníka doc. Mgr. Jiřího Beneše, Th.D., vedoucího katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, autora několika zajímavých a podnětných knih z oblasti Starého zákona.
​Primární zájem autora je v rovině spirituální, co Boží slovo říká mně teď a tady, do mého osobního života a do života společnosti. Navazuje tak na starou exegetickou tradici — hledání duchovního smyslu (významu).

V Benešove osobitém výkladu Pavlova listu Římanům biblické verše ožívají, jiskří, stávají se aktuálním oslovením, zdrojem inspirace a naléhavou výzvou pro člověka dvacátého prvního století. Benešův odvážný nápad sledovat v klasickém textu apoštola Pavla velmi moderní téma spirituality přinesl hojné a vzácné plody. Tato kniha je pozváním, kdo jej přijme, nezůstane stejný, jaký byl dřív.
prof. Pavel Hošek, Ph.D.

Benešova kniha je tedy inspirativním připomenutím často nezdůrazňovaných rovin výkladu Písma a jejím záměrem je přispět k prohlubování naší spirituality, a tudíž našeho křesťanského života.
Doc. ThDr. Václav Ventura, Th.D.

Rok vydání: 2023 Návrat
​Formát: 146 x 205 mm, měkká vazba, 264 stran

Začti se - obchod s knihami © 2024