Kategorie
 
Pokřtěná evoluce

Pokřtěná evoluce

Clifford Goldstein
Cena: 340 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Clifford Goldstein
ISBN: 978-80-7172-667-8
Vydavatel: Advent Orion
Model: KGK-0212
  
 

Stvoření života na Zemi, tak jak nám je popisuje kniha Genesis, je nadpřirozená událost, v níž není žádné místo pro náhodu. Neodarwinistická evoluční syntéza naproti tomu považuje vznik života za zcela přirozený proces, který téměř vše ponechává právě náhodě. Je obtížné představit si dva pohledy na stvoření, které by byly ve větším rozporu. 
Proč se tedy mezi křesťany objevuje taková snaha pokřtít evoluci tím, že usilují o „harmonizaci“ evoluce se zprávou v knize Genesis? Odpověď je spojena s předpokladem, že evoluce musí být pravdivá, protože je vědecká! Ale pokud je věda tak spolehlivá v hledání pravdy, proč se její teorie tak často mění? 
​ Kniha Pokřtěná evoluce na mnoha příkladech vysvětluje, že vědy se nemusíme bát, ale ani nemáme nekriticky přijímat její poznatky. Jako křesťané máme věrohodné důvody pro to, zcela se spolehnout na Bibli a zprávu o Stvořiteli. Nemusíme se snažit evoluci pokřtít, stejně se nenechá…  Kniha vychází ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem v edici „Teologie“.

Advent-Orion, měkká vazba A5, 332 stran,

Začti se - obchod s knihami © 2019