Kategorie
 
Představ si! (Rozhovory o víře)

Představ si! (Rozhovory o víře)

Bernhard Rothen, David Beňa
Cena: 120 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Bernhard Rothen, David Beňa
ISBN: 9788027026111
Vydavatel: Gimel/Rosa
Model: KGK-0175
  
 

Pomůcka pro rozhovor o víře.
Text psal Bernhard Rothen ze Švýcarska a překládal jej David Beňa, který k němu napsal také úvodní slovo: 
„Představ si, že není žádné nebe,“ jen obloha; žádné náboženství, jen svět kolem nás, jen život tady a teď. Není důvod odkládat štěstí na záhrobní věčnost, není proč se trápit a obětovat se, natož se navzájem zabíjet. Tak vyzpívali Beatles své sny o světě, kterému vládne láska a všelidské bratrství. Jistě i vinou zdivočelých náboženství jsou dnes tyto naděje ještě mnohem nereálnější než před půlstoletím, kdy píseň „Imagine“ vznikla. 
Představ si ale (anebo to alespoň zkus), že „nad námi“ přece jenom „nebe“ je: že pozemský život cílí výš, než umíme sami naplánovat, a že je zakořeněn hlouběji, než jsme schopni svým rozumem vyzkoumat a svým citem zakusit. Představ si, že naše dobré činy působí až za hranice času; že zlo, které se nyní kolikrát tak drze roztahuje, bude jednou spravedlivě potrestáno. A že existuje odpuštění, které nepočítá zisky a ztráty, nýbrž odpouští na vlastní účet, prostě z lásky. 
​Tato knížka je pozvánkou představit si svět očima víry – víry Ježíšovy, víry v Ježíše. Nechce čtenáři nasadit růžové brýle ani vnucovat jednoduché návody a černobílé odpovědi. Spíše naznačuje, jak barevný a složitě bohatý je náš svět, pokud má Bible přece jen pravdu – pokud je Ježíš pravda. V sedmi kapitolách, v každé vždy po třech menších oddílech, zve tato knížka ke zkoumání skrytých kořenů i vnějších podob a ovoce křesťanské víry: Kdo je Ježíš? V čem se liší od Buddhy nebo Mohameda? Proč křesťané nazývají Bibli Písmem svatým a Božím slovem? A co Bible říká o zlu ve světě – a o zlu v lidském srdci? K čemu křest, k čemu církev? A proč jsou víra a myšlení vlastně partnery? Na tyto a další otázky hledá knížka odpovědi, které jistě neosvětlí všechno, uvádějí však na cesty, po kterých se dá jít s otevřeným srdcem a s rozumem v hrsti. Totiž na cesty biblické důvěry, že nebe – a milující Bůh – přece jen existují. Anebo si to zkus aspoň představit…"

Brož., 64 str., rok vydání: 2017

Začti se - obchod s knihami © 2023