Kategorie
 
Nekončící milost

Nekončící milost

Philip Yancey
Cena: 255 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Philip Yancey
ISBN: 80-7255-042-X
Vydavatel: Návrat domů
Model: KMA-Za
 

"Nemilost" působí v skrytu, tiše a smrtelně, jako jedovatý plyn, který nikdo necítí. Naproti tomu je milost jedinou silou ve vesmíru, která dokáže zpřetrhat pouta zotročující celé generace. Nefalšovaná milost je šokující, skandální. Boří naše konvence, protože se přibližuje k těm, kdo se provinili proti nám, protože se jich dotýká s láskou a nadějí. Milost přináší odpuštění - a odpuštění obnovuje. V roce 1987 pohřbila bomba IRA Gordova Wilsona s jeho dvanáctiletou dcerou pod více než metrovou vrstvou betonu a cihel. "Mám tě moc ráda, tatínku" byla poslední slova jeho dcery Marie, kerá svírala otcovu ruku, zatímco čekali na záchranáře. Utrpěla několik vážných poranění páteře a mozku a zemřela pár hodin po převozu do nemocnice. Wilson ze svého nemocničního lůžka vyznal: "Ztratil jsem dceru, ale nechovám v srdci nenávist. Hořká slova nevrátí Marii život. Ode dneška se budu každý večer modlit, aby jim Bůh odpustil."
Poslední slova jeho dcery byla slova lásky a Gordon Wilson se rozhodl žít svůj život na této rovině. V knize Nekončící milost autor zkoumá, zda jsou milost a odpuštění cestou k řešení
- manželské krize,
- problému zneužívání dětí,
- homosexuality, 
- drogové závislosti,
- narušení mezilidských vztahů, mezináridních, mezikulturních i mezináboženských konfliktů
Celý svět, každý z nás, pláče a touží po milosti. A milost nám přitom leží na dosah. Najdeme odvahu otevřít se pro ni a přijmout ji?

Rok vydání: 2001 (1. vydání) , Návrat
​Formát: 138 x 205 mm, vazba měkká, 270 stran

Začti se - obchod s knihami © 2020