Kategorie
 
Poruchy pozornosti u dětí i dospělých

Poruchy pozornosti u dětí i dospělých

Edward M. Hallowell, John J. Ratey
Cena: 345 Kč
Není skladem
Množství:  
Autor: Edward M. Hallowell, John J. Ratey
ISBN: 978-80-7255-154-5
Vydavatel: Návrat domů
Model: KND-0105
 

Na základě vyprávění svých pacientů autoři ukazují, jaké různé podoby může mít ADD - od hyperaktivního hledání vysoké stimulace až po přechodnou nepozornost spojenou se sněním s otevřenýma očima - a na proměňující účinek přesné diagnózy a léčby.
Jakmile pochopíte, co všechno porucha pozornosti obnáší, najednou si uvědomíte, že ji vidíte všude, takřka na každém kroku. Najednou spoustu lidí uvidíte jinak. O někom jste si mysleli, že je věčný popleta, nenechavec nebo nezdolný tvůrce, byť dosti nepředvídatelný, o jiném si říkáte, že by toho mohl hodně dokázat, kdyby „se dal trochu dohromady“, o některých spolužácích si možná pamatujete, že věčně věků pobíhali po třídě a chvíli neposeděli.
​Ti všichni možná mají ADD. Je docela možné, že určité příznaky ADD objevíte i u sebe. Některé příznaky ADD se navíc vyskytují tak často, že je na samém začátku naprosto klíčové definovat si obsah pojmu ADD co nejpřesněji a nejpečlivěji. Domnívám se, že nejvhodnější způsob, jak poznat ADD a proniknout do jeho podstaty, vychází z poznání, jak ADD ovlivňuje lidi, kteří touto poruchou trpí. Doslov Dr. V. Mertin.

Rok vydání: 2007 (1. vydání)
Formát: 138 × 205, vazba měkká, 308 stran

Začti se - obchod s knihami © 2022