Kategorie
 
Poradenství dospívajícím

Poradenství dospívajícím

Josh McDowell, Bob Hostetler
Cena: 650 Kč
Skladem - posíláme ihned
Množství:  
Autor: Josh McDowell, Bob Hostetler
ISBN: 978-80-7255-282-5
Vydavatel: Návrat domů
Model: KND-0103
 

Snadno srozumitelný a moderní zdroj pomoci k padesáti hlavním problémům, jimž v současnosti čelí mladí lidé
Během svého celoživotního díla vytvořil Josh McDowell se svým spolupracovníkem Bobem Hostetlerem tuto snadno použitelnou příručku, která pomáhá rodičům, učitelům, pastorům a pracovníkům s mládeží provést dnešní mladé lidi přes „minové pole“ dospívání k dospělosti. Kniha vznikla zpracováním více než 6000 stran odborných studií a připraví vás na to, abyste dokázali pomáhat mladým lidem překonávat největší problémy, kterým dnes čelí – od prostých výzev, které s sebou přináší dospívání, až po silná traumata způsobená těžkými krizemi.

Knihu je velmi snadné používat. Každé téma je strukturováno tak, aby vás provedlo procesem pomoci a vy jste dokázali problém efektivně analyzovat a dosáhli pozitivních výsledků:
1/ rozpoznat problém
2/ odhalit jeho příčiny
3/ stanovit jeho dopad
4/ vidět ho z biblické perspektivy
5/ určit správnou reakci

McDowell a Hostetler se zabývají 50 hlavními problémy a tématy v těchto kategoriích:
Emocionální problémy
Vztahové problémy
Rodinné problémy
Problémy v oblasti sexuality
Zneužívání
Psychické poruchy
Závislosti
Problémy se vzděláváním
​Problémy s povoláním

V knize Poradenství dospívajícím naleznou rychlou pomoc nejen ti, kdo ji okamžitě potřebují. Kniha také může sloužit jako pomůcka pro prevenci problémů v životě mladých lidí. Kdokoli, kdo je dnes v kontaktu s dospívajícími, si dost těžko může dovolit neznat témata, o kterých tato publikace pojednává. Pokud nemáme dostatečné porozumění problémům, s nimiž se dnešní mladí lidé potýkají, budeme mít tendenci být buď příliš autoritativní, nebo naopak alibističtí s představou "ať si vyřeší své problémy sami". Ani v jednom z těchto případů nebudeme pro dospívající užiteční. Kniha Poradenství dospívajícím nám umožní jít dále a nabídnout kvalifikovanou a zároveň citlivou pomoc. Pavel Raus, M.A. et M.A.

Rok vydání: 2013 (1. vydání)
Formát: 192 × 235, vazba měkká, 560 stran

Začti se - obchod s knihami © 2021