Kategorie
 
Bible v kresbách

Bible v kresbách

Ivan Steiger
Cena: 180 Kč
Není skladem
Množství:  
Autor: Ivan Steiger
ISBN: 80-7017-228-2
Vydavatel: ...
Model: KMA-0500-Za
 

Výběr textů Starého a Nového zákona v Českém ekumenickém překladu, které vtipně a velmi netradičně doplňují na každé stránce příjemné kresby. Vhodné pro první setkání s Biblí nebo jako milý dárek.

Když dostal Ivan Steiger zakázku namalovat každý měsíc obrázek k jednomu slovu bible, netušil že vznikne 700 kreseb, z nichž část obsahuje tato kniha. Všechny vyjadřují napětí, ano protiklad mezi tím, co chce a umožňuje Bůh, a tím, co ze svého života dělá člověk: rozpor mezi boží milostí a naším chováním. ,,Pracovní titul této knihy," říká kreslíř, " by mohl být , Na božích cestách a našich scestích´."

Představuji si, že každý, kdo se začne zabývat myšlenkou na ilustrování bible, musí podstoupit určitý vnitřní boj. Ke konečnému rozhodnutí je třeba odvahy. Ale nejen to, má-li kresba vstoupit do dialogu s textem, musí být umělec člověkem zkušeným i trochu udiveným, veselým i vážným. Musí mít dostatek pokory. Všechno to z kreseb Ivana Steigera cítím. Václav Havel (prezident)

„...zcela zvláštní štěstí má BS, našla-li umělce, tlumočícího texty Bible živými obrazy, jejichž názornost a zkratka probouzejí myšlení a radost...“ R. Weizsäcker (prezident SNR)

Kalich 1990, 16,5 x 24,5 cm, pevná vazba s přebalem, 350 str.

Začti se - obchod s knihami © 2024